Hayvanları Ve Kadınları Şiddete Maruz Bırakanları Allah Kahretsin !

Sadece survive etmeye çalıştığımız bu ülkede, gün geçmiyor ki çok daha kötü haberler alıyoruz… Dün Pınar Gültekin’in katliamıyla kadın cinayetleri ve İstanbul Sözleşmesi gündeme gelmişken; bugün de yine bir hayvan vahşeti ile uyanmış olduk.  Ciğerim yandı… Ankara’da bir şerefsiz bir köpeğe tecavüz edip, ölümüne sebep olmuştur.  Allah kahretsin !!!

İnsanın tüm yaşam enerjisini alan bu haberler de biteceği yerde daha da artıyor üstelik.  Türk toplumunda hiç bir şekilde iyiye,ahlaka, doğruya gitme yok.  Bu haberler çıktıkça da özellikle sosyal medyada bir iki veryansın oluyor, bazı yürüyüş ve mitingler düzenleniyor o kadar… Hopp bir sonraki vahşet haberine kadar ne yeni bir düzenlemeye gidiliyor; ne kanun koyucu kımıldayıp idam cezası getiriyor, ne de  hadım ve bu canilere hakettikleri cezayı verebilmek adına kısasa kısas mantığıyla yeni düzenlemelere gidiliyor… Her şey tek kelime ile yerinde sayıyor.

Halbuki verecekler elimize topluma bu canileri bir linç girişimi, arkasından tecavüz mü al sana hadım deyip bir canına okumalı ki, bir daha tecavüzü aklının ucundan geçirebiliyor mu acaba bu karaktersizler … Bak bakalım toplum duruluyor mu ondan sonra durulmuyor mu, sayın kanun koyucu … Bu ceza yasasının suçluyu rehabilite edip, yeniden topluma kazandırma düşüncesi tamamen benim eleştirdiğim bir bakış açısıdır.  Toplum temelinden sarsılmış, sen hayvana tecavüz edeni, kadına şiddet göstereni topluma kazandırsan ne olacak? Daha beterini yapıp, cehenneme,kan gölüne çevirecek iyice ortalığı …. ŞİDDETİN HİÇ BİR GEREKÇESİ OLAMAZ!!!!!!

Önlemler alınmıyor, sesler duyulmuyor … İstanbul Sözleşmesi kadına şiddeti engelleyen uluslararası sözleşmedir ancak Türkiye’de uygulanmıyor … Sesler duyulmuyor, vicdanlar uykuda … Nice Pınar Gültekinler, nice Mutlu Kayalar, Dilek Kayalar, nice kedi ve köpekler sakatlığa ve vahşetliğe maruz kalacak … nafile tüm gözyaşları … Nerde dernekler kuruluşlar, nedeN uygulanmıyor İstanbul Sözleşmesi Türkiye’de … Neden baş edilemiyor bu vahşetlerle bıktık artık..   Bugün, bu güzel köpeğe tecavüz eden yaratığın, caninin, soysuz ve şerefsizin salıverildiğini öğrendim.  Onu salıveren hakimi de Allaha havale ediyorum, BU NASIL VİCDANDIR VİCDANSIZ?? … Feryat ediyorum, Tanrım sesimi duysun İnşallah ! ….Bu tarz canilerin az cezalarla topluma geri döndürülmesi zaten en başta günahtır, toplumdan dışlanması gerekir.  Ya yine başka hayvana, ya da başka kadına musallat olacaklardır bu adiler,,, ne beklenebilir ki…

Bugün o kadar canım sıkkın uyandım ki, hemen Hayvan Hakları Derneğinde ismi geçen bir dostumu aradım sonra da gazetede haber yapıldığını gördüm.  Umarım hayvan hakları kanunu kapsamı da genişletilir ve hayvanlara zulm edenlere de ciddi hapis cezaları getirilir….

Pınar Gültekin ve nice mağdur kadın davaları için de kadınları savunmak için hazırım … Ben en başında vicdanlı, HAYVANSEVER ve Allah korkusu olan bir kadınım, sonra avukatım ….

Saygılarımla

Av Gizem Tan

 

 

Sosyal Medyada Paylaş